Skup vinara u Aleksandrovcu je održan juče. U organizaciji Saveza vinara Srbije, Udruženja Tri Morave i Udruženja vinara i vinogradara Župe u aleksandrovačkom Muzeju vinarstva i vinogradarstva dr Marko Malićanin je govorio o rezultatima projekta koji realizuje Savez. Izuzetno uspelu prezentaciju pratilo je oko 60 zainteresovanih članova Udruženja Tri Morave. Kako to u Župi obično bude, sve je završeno druženjem koje je potrajalo do kasno u noć.

Tema prezentacije je bila “Senzorna analiza i definisanje modela čaše za vina sorte Prokupac”. Prezentovani su rezultati studije koji su ostvareni kroz realzaciju projekta “Uspostavljenje i jačanje nacionalnog brenda vina Prokupac i rakije šljivovice kroz saradnju nauke i privrede” finansirano od strane Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije.

Za sve koji nisu juče mogli da prisustvuju, sadržaje o kojima se govorilo mogu preuzeti OVDE i OVDE.