Dan prokupca se ove godine, po peti put, obeležava nizom manifestacija u celoj Srbiji. Njih će pratiti i intenzivna medijska kampanja kroz stručne i mejnstrim medije, kao i socijalne mreže. Po prvi put, niz manifestacija vezanih za prokupac, najvažniju crnu autohtonu sortu Srbije, protezaće se na celu sedmicu, od 10. do 18. oktobra. U cilju još intenzivnije promocije sorte koju je Župa održala u životu i vratila vinoljupcima, u čitavu priču će se aktivno uključiti i naše Udruženje.

U planu manifestacije je Karavan Prokupca u Aleksandrovcu i Kragujevcu; zatim Prokupac press trip za međunarodne stručnjake i novinare; Konferencija o prokupcu u Beogradu 13. oktobra; Nedelja prokupca u restoranima, barovima i vinotekama u celoj Srbiji, te napokon, Festival prokupca 14. oktobra u Beogradu, sa koncertom Vasil Hadžimanov benda.

Celu manifestaciju pratiće snažna medijska kampanja.

Udruženje vinara Župa će u nedelju, 11. oktobra, u Aleksandrovcu i okolini imati ozbiljan program. Dolaze nam somelijeri Vojvodine, slična ekipa iz Beograda, kao i veći broj “vinskih” novinara iz zemlje i inostranstva. Prilika je da se ljudima koji imaju ozbiljan uticaj na tržištu vina, među potrošačima, još jednom prezentuju najbolja srpska vina i vinarije. U organizaciju će se uključiti i opština Aleksandrovac, a iza našeg Udrušenja staje i Savez vinara i vinogaradra Srbije.

Detaljnije u nekim narednim informacijama.