Mi smo

Udruženje vinara ŽUPA
naslednici prošlosti vinovnici sadašnjosti stvaraoci budućnosti

Naša želja je da svetu predstavimo Prokupac i Tamjaniku, ali i druga vina iz Župe - srpske kolevke vina.

Naši ciljevi

Promocija Župe

Župa je region sa najvećim brojem vinarija po jedinici površine. Skoro svako domaćinstvo u Župi se bavi proizvodnjom grožđa i vina.

Autohtone sorte

Prokupac, Tamjanika, Jagoda, Graševina, Bagrina, Začinak... Vreme je da zasijaju punim sjajem i predstave vinsku Srbiju svetu.

Zajedništvo

Kao što su se prvo udružili između sebe, članovi se trude da prošire članstvo i da svoje znanje i iskustvo prenesu i drugima.

Župa je srce
vinske Srbije

Župa je vinogorje u kome se posebna pažnja posvećuje autohtonim sortama.
Župa je kraj u kome se poštuje čovek i priroda, gost i namernik, loza i vino.
Župa je mesto pod suncem u koje su svi dobrodošli.

članova osnivača
vinarija u Župi
hektara vinograda

Naši članovi

Osnivači

Vinoljupci o našim vinima

Šta kažu ljudi koji su probali vina iz Župe

...A onda sam probao tamjaniku. Gde sam bio do sad i šta sam radio kad za nju nisam znao? Srećom, vinari Župe su me napojili, prosvetlili i naučili. Sad znam: i mi, Srbi, muskat za trku imamo!
Goran Petrović
Menadžer
Putujući svetom kroz posao koji radim bila sam u prilici da probam vina mnogih zemalja. Činilo mi se da Srbija u tom svetu nema mesta. Ali, nisam bila u pravu: mi imamo Župu! I imamo čime pred svet.
Milena Đokić
Stjuardesa
Često završetak posla proslavim na ručku sa klijentima. Čaša vina je obavezna, ali čaša župskog vina popravi raspoloženje i druženju daje drugi ton. A meni daje priliku da se pohvalim i znanjem iz te oblasti 🙂
Vlada Ilić